top of page

הורים, שימו לב !

עודכן: 26 בנוב׳ 2022


הורים שימו לב: מחקר מגרמניה בעיתון היוקרתי JAMA מראה בבירור שחיסוני הקורונה של פייזר מסוכנים ביותר לילדים.

מאמר שיצא לאחרונה בעיתון הרפואי היוקרתי JAMA Open Networks מביא ממצאים חמורים לגבי תופעות הלוואי שגורמים חיסוני הקורונה של פייזר בקרב ילדים מתחת לגיל 5.


המחקר נעשה בגרמניה וכלל שאלון דיווח אלקטרוני מפורט שניתן ליותר מ- 15000 משפחות לאחר חיסון ילדיהם.

שיעור ההיענות הגבוה של מעל 40 אחוז (7806 ילדים) מספק תמונה מטרידה ביותר על ההיקף, הכמות והחומרה של תופעות הלוואי לאחר החיסון של פייזר.


לדוגמא:


מתוך 7806 ילדים שחוסנו במנה הראשונה רק 846 הגיעו לקבל את המנה השלישית.


קרוב ל 1 מכל 500 ילדים שקיבלו חיסון במינון 5 ו- 10 מ״ג אושפז בבית חולים.


בשני מקרים נוספים תופעת הלוואי נמשכה מעל 3 חודשים וב- 40 מקרים נוספים היא נמשכה עש סוף תקופת המעקב.


בקרב 5629 ילדים בני 2-4 דווח על תופעות לוואי לבביות בשיעור של קרוב ל- 1 ל- 500, ועל תופעות פסיכולוגיות ונפשיות כולל הפרעות שינה בשיעור של 1 ל- 100.


תופעות הלוואי אינן פוסחות על אף מערכת בגוף וכוללות תופעות נוירולוגיות, בעיות במערכת השרירים, העור, מערכת העיכול, ריאות ונשימה ואף אוזן וגרון.


החוקרים אף השוו הדיווחים לגבי חיסון הקורונה של פייזר לחיסונים אחרים (לא לקורונה) שנתנו לאותה קבוצת ילדים באותה תקופה. למרבה הצער, החוקרים ניסו ל׳העלים׳ את ההבדלים בין חיסוני הקורונה לאחרים. לדוגמא, לצורך ההשוואה הם התעלמו מכל ילד שקיבל חיסון קורונה ולא חיסון אחר, מה שהקטין מאוד את המובהקות הסטטיסטית של אנליזה שלהם. נראה שהילדים שהוצאו מההשוואה היו בגילאים מבוגרים יותר יחסית וסבלו מתופעות לוואי רבות יותר לאחר חיסון הקורונה. החוקרים גם פיצלו את ההשוואה לסוגי הסימפטומים השונים וגם זה מקטין את המובהקות.


אולם למרות כל הניסיונות האלה, מסתבר שבאופן כללי חיסון הקורונה הוא יוצא דופן לרעה ביחס לחיסוני ילדים אחרים. לדוגמא, אחרי חיסון הקורונה אושפזו 5 ילדים לעומת אף ילד בחיסון אחר ו- 41 הגיעו לרופא אחרי חיסוני קורונה לעומת 7 בחיסונים האחרים. גם לגבי רוב סוגי התופעות האחרות יש סיגנל ברור למספר גבוה בהרבה של אירועים בקרב ילדים שקיבלו חיסון קורונה.


הממצאים האלה, מתחדדים לנוכח העובדה שילדים הינם בסיכון אפסי למחלה קשה מקורונה. לכן, לא מפתיע שמדינות רבות לא התחילו או הפסיקו את חיסוני הילדים בגילאים אלה, ואף באופן יותר כללי בקרב צעירים.


מעניין מה גורם לאנשי משרד הבריאות בישראל להתעלם מכל אותות האזהרה, ולהמשיך להתעקש על מדיניות קיצונית שעשויה לגרום נזק בלתי הפיך לילדים רכים.


12 תגובות

12 Comments


Guest
Nov 27, 2022

זאת בדיוק הבעיה, שהמחברים מסכמים משהו שלא קשור לתוצאות המחקר. אם הנתונים שהוצגו מתוך המאמר נראים לך בסדר גמור וראויים לאהדה אז תקשיב למחברים...

Like

Guest
Nov 26, 2022

סיכומי מאמרים לעיתים קרובות נוטים להישמע אוהדים לחיסון על מנת שיוכלו לקבל פירסום בעיתונים המדעיים הנשלטים על ידי הנראטיב.


מדעני מחצ לא קוראים רק את משפטי הסיכום אלא מנתחים את הדאטה המופיעה בגוף המאמר.

Like

Guest
Nov 26, 2022

גם אני שואל

Like
Guest
Nov 26, 2022
Replying to

אתה מודע לזה שאפשר למצוא דברים מעניינים בהיסטוריית העריכה של פוסטים בפייסבוק? למשל שבמקור לא היה לינק, ורק אחרי ששאלנו עליו הוא הופיע?

Like

Guest
Nov 26, 2022

אהלן מח"צ.

מעניין למה לא צירפתם לינק למאמר ממנו קטפתם דובדבנים. גם לא רפרנס.

בתור חוקרים אתם יודעים היטב שכך לא עושים. ממה חששתם, שהקוראים שלכם יגלו שתוכן המאמר לא תואם את הכתוב אצלכם?

שהקוראים יגלו, למשל, שמקרי המוות המדווחים במאמר הוא אפס? כן, גם אני יודע לקטוף דובדבנים.

כאירית ינקוביץ' הייתם ליפה שיר רז דמיתם.


Like
Guest
Nov 26, 2022
Replying to

אז זה כבר לא ״מעניין למה״?

תקרא את המאמר במקום להשמיץ את מי ששוקדים על מחקר רציני לטובת הציבור.

השמצה איננה תחליף לדיון.

Like

Guest
Nov 26, 2022

חברי מח"צ, שלום. במאמר שאתם מתייחסים אליו מובאת מסקנה חד משמעית שהבטיחות של חיסון הקורונה של פייזר משתווה לזו של חיסונים אחרים. איך זה מסתדר עם הטיעון שלכם? האם זה אומר שכל החיסונים האחרים גם מסוכנים ביותר לילדים? אשמח להתייחסות. תודה.

Conclusions and Relevance: In this cohort study, the symptoms reported after BNT162b2 administration were comparable overall to those for on-label non–SARS-CoV-2 vaccines in this cohort of children younger than 5 years. https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2797451?fbclid=IwAR1oRlVMCIRo__9Y3N9GVcb1IJP1KxW2K8-_BmycShjICTpoJPP6tAz8UAI

Like
Guest
Nov 26, 2022
Replying to

סיכומי מאמרים לעיתים קרובות נוטים להישמע אוהדים לחיסון על מנת שיוכלו לקבל פירסום בעיתונים המדעיים הנשלטים על ידי הנראטיב. מדעני מחצ לא קוראים רק את משפטי הסיכום אלא קוראים ומנתחים את הדאטה המופיעה בגוף המאמר.

Like
bottom of page